Плагіни та браузери

20.12.2010
На початку існування всесвітньої павутини перші версії HTML не могли передавати/обробляти такий вид контенту як відео. Текст, зображення та посилання були межею можливостей. Плагіни були винайдені, щоб уникнути обмеження HTML і надати більше інтерактивного контенту. Плагін - це додаткове програмне забезпечення, яке створено безпосередньо під певний вид контенту. Наприклад, користувач може завантажити та встановити плагін Adobe Flash Player, щоб переглянути сторінку, яка містить відео або інтерактивну гру.

Як плагін взаємодіє з інтерфейсом браузера? Принцип дії плагіна дуже схожий на механізм картинка-в-картинці в телевізорі: браузер знаходить на веб-сторінці контент, для відображення якого використовується плагін і, можна сказати, поступається йому місцем. І плагін може вільно працювати усередині цього простору, незалежно від браузера.

Така незалежність означає, що один конкретний плагін може працювати у різних браузерах. Однак, така всюдисущість роблять плагіни також і головною метою атак на браузери. Ваш комп'ютер ще більш уразливий для атак, якщо ви користуєтеся застарілими плагінами, які не містять останніх виправлень з безпеки.

Моделі плагінів, які ми використовуємо сьогодні багато в чому схожі на ті, що існували ще в перші роки Інтернету. Але сьогодні веб-спільнота розглядає нові способи модернізації плагінів — як інтегрувати плагіни повніше, щоб їхній контент був доступний для пошуку, на нього можна було послатися і міг взаємодіяти з рештою сторінки. Що найважливіше – сьогодні деякі постачальники браузерів та розробники плагінів співпрацюють, щоб захистити користувачів від різних загроз безпеці їхніх комп'ютерів. Наприклад, співпрацювали команди Google Chrome та Adobe Flash Player, щоб інтегрувати плагін Flash Player у браузер. Механізм автоматичного оновлення браузера Google Chrome гарантує, що завжди використовується остання версія плагіна Flash Player і він отримує всі виправлення безпеки та патчі.

Останнє в нашому блозі

Інтернет маркетинг
04.11.2019