Результати пошуку – під цензурою?

24.09.2010
Компанія Google випустила звіт про кількість запитів країн до неї, з проханням, введення цензури на інформацію, що видається ними, при запиті до їх пошуковика користувачами.
За цими даними виявляється, що лідером таких прохань стала США, ця країна звернулася 4215 разів протягом першого півріччя 2010 року. За США слідує Бразилія, вона звернулася з 2833 проханнями. Росія за даними звітами, в 2010 році не зверталася, проте просила видалити якусь інформацію менше 10 разів, але компанія Google відмовила в клопотанні.

Британія надіслала 1391 звернень.

Детальну статистику у вигляді інтерактивної карти компанія надала по кожній країні. Вона доступна за адресою http://www.google.com/transparencyreport/governmentrequests

А ось даних щодо України відсутні - тож цензури в результатах української видачі немає, і тому пошукову видачу можна вважати вільним ЗМІ. Ось тільки користувачів Інтернету в Україні поки що - 32% населення, але можна припустити, що зі збільшенням інтернет аудиторії України наша країна теж звернеться до Google з питань цензури.


Новину підготовлено Олександром Доценком.

Останнє в нашому блозі

Інтернет маркетинг
04.11.2019