Структура Інтернету. Де знаходиться головний сервер Інтернету?

11.10.2010

server-farm-shot_zps4bf76a3a

Ви ніколи не цікавилися питанням, де знаходиться головний сервер інтернету, альфа хостинг ? Або хто є господарем інтернету? Зараз, напевно, більшість читачів розсміється і скаже, що ніякого господаря в інтернеті бути не може, тому що інтернет - це просто об'єднання багатьох комп'ютерів та інших мережних пристроїв.

Просто, та не зовсім просто. В якомусь сенсі господарі інтернету мають. Адже це об'єднання комп'ютерів - це просто безформний мурашник; насправді інтернет має жорстку ієрархічну структуру, наявність якої і дозволяє вам легко зв'язуватися з комп'ютерами, що знаходяться на іншому кінці земної кулі. Хто ж ці "господарі"? Як виходить, що інтернет виконує свої завдання? Що потрібно зробити, щоби паралізувати роботу інтернету? Цим темам і присвячено сьогоднішню статтю.

IP-адреси

Однією з найважливіших організацій Інтернету є IANA - Internet Assigned Numbers Authority - «Адміністрація адресного простору Інтернет». Ця некомерційна американська організація займається роздачею IP-адрес. Ваше інтернет-з'єднання здійснюється через одну з IP-адрес вашої підмережі, так званий шлюз. І якщо на цей шлюз прийдуть дані з локальної мережі з адреси, що не потрапляє в подсеть, описану на шлюзі, то він просто проігнорує такий пакет.

IP-адрес

Доменні імена

12312312d Але IP-адресами справа не закінчується - навіть якщо інтернет чудово функціонує і пакети доходять до цільових IP-адрес, ми повинні не забувати про те, що ми практично завжди використовуємо не IP-адреси, бажаючи потрапити на який-небудь сайт, а нормальні імена типу webakula.ua, а перетворення таких імен на IP-адреси, відповідають служби DNS

Якщо DNS-сервер відвідувача інтернету не знає, як дозволити доменне ім'я (наприклад, webakula.ua), то він звернеться не до будь-кого, а до доменного сервера, що відповідає за зону ua. А звідки він візьме його адресу, якщо не знає його заздалегідь? А для цього він звернеться до одного із 13 так званих кореневих DNS серверів. А ось їхні адреси вже постійні та прописані у всіх операційних системах.

icann_domains Цими кореневими доменними серверами управляє ICANN – Internet Corporation for Assigned Names and Numbers. Ця знову ж таки некомерційна американська організація підтримує безперебійну роботу 13-ти кореневих серверів, а також розподіляє відповідальних за доменні зони верхнього рівня - ua, ru, com та інші. У кожній країні є своя організація, відповідальна за зону верхнього рівня. І вже ця організація визначає порядок роздачі доменних імен у своїй країні.
Структура интернета Що ж потрібно зробити, щоб порушити роботу інтернету, щоб DNS імена перестали вирішуватися в IP-адреси? Для цього порушити функціонування кореневих DNS серверів. Інтернет "зникне", звичайно, не відразу, але проблеми почнуться відразу ж. Спроби атак на ці сервери здійснюються постійно. Також можна атакувати якусь конкретну доменну зону верхнього рівня.

У справу зберігання інформації про доменні імена включився Google. Він хоч і не розподіляє доменні імена, але зберігає інформацію про всі існуючі. Адреса DNS Google дуже просто запам'ятати: 8.8.8.8 та 8.8.4.4.

Вкрай важливо розміщувати сайт на якісному та відмовостійкому хостингу.

Останнє в нашому блозі

Інтернет маркетинг
04.11.2019