Відомі графічні дизайнери. Частина 4

14.08.2012
Известные графические дизайнеры. Часть 4

І ще трохи про графічний дизайн.

Ян Чихольд (Jan Tschichold - 2.04.1902-11.08.1974)

Jan Tschichold

Ян Чіхольд – німецький друкар, дизайнер та викладач, дав потужний імпульс у розвитку швейцарської школи дизайну. У 1965 році був зведений до рангу Почесного королівського дизайнера.

Ян Чіхольд був віртуозом у друкарні та графічному дизайні загалом, працював викладачем, написав кілька книг, розробив власні шрифти. Його діяльність значно вплинула на друковану індустрію, змінила уявлення про сучасний європейський та американський дизайн. Його шрифт Sabon досі залишається бестселером.

У спеціальному випуску "Typographische Mitteilungen" 1925 під назвою "Elementare Typographie", Ян Чіхольд вводить у вигляді тез найбільш важливі підходи до нового типографічного дизайну. З 1923 року Ян Чіхольд працює як вільний комерційний художник-графік, його клієнтура включає видавництво InselVerlag.

1933 року Ян емігрував з Мюнхена до Швейцарії, де працював з кількома видавництвами в Базелі, а також викладав у Школі прикладних мистецтв.

У 1946 році Ян вирушає до Лондона, де займає посаду директора Penguin Books до 1949 року. У 1950 повертається до Швейцарії. З 1955 по 1967 рік працює консультантом з дизайну для базельської фармацевтичної компанії Hoffmann-LaRoche.

Книги, "Die Neue Typografie" (1928) та "Typografische Gestaltung" (1935), написані Яном Чихольдом, стали керівництвом для багатьох графічних дизайнерів і видаються до цього дня, у тому числі студією Артемія Лебедєва.

"Облик книги""Новая типографика""Mitteilungen typographische"

Джерард Хуерта (Gerard Huerta)

http://gerardhuerta.com/

Gerard Huerta

Джерард Хуерта – американський графічний дизайнер, який спеціалізувався на розробці шрифтів та логотипів. Хуерта народився і виріс у Каліфорнії, де здобув освіту в коледжі дизайну Центру мистецтв. З 1974 року працював у CBS Records, де розробляв обкладинки для журналів, створюючи в цей час такі логотипи, як AC/DC, Time, PC Magazine, Duchess, Swiss Army, Nabisco, Pepsi, Wiley, а також обкладинки для альбомів відомих виконавців.

У 1976 році Хуерта йде з компанії і засновує Gerard Huerta Design Inc. До нього звертаються як за пишними шрифтовими композиціями, так і за стриманими, строгими стилями, - наприклад, як дизайн наручного годинника швейцарської армії. Він – творець корпоративних шрифтів Waldenbooks, Time-life та Pepsi, розробник безлічі спортивних та розважальних плакатів, а також відомий дизайнер акустичних та електрогітар.

Всією своєю роботою Джерард Хуерта підкреслював важливість унікальності та оригінальності шрифту самого по собі, створюючи відомі логотипи, що запам'ятовуються, і заголовки за допомогою літер і слів.

AC/DCWileyPepsi

Кен Като (Ken Sato)

http://www.cato.com.au/

Ken Cato

Кен Като – австралійський дизайнер із міжнародною репутацією. Його робота охоплює всі аспекти корпоративного дизайну та бренд-менеджменту. Кен є володарем численних міжнародних та австралійських нагород у галузі дизайну, а його роботи представлені у музеях та галереях по всьому світу. Кен також є давнім членом Міжнародного графічного альянсу і в минулому навіть був його президентом. Наразі він обіймає посаду директора з питань освіти. У 1991 році Като заснував найбільшу студентську конференцію дизайнерів, яка щороку приваблює понад 2000 молодих талантів.

Заснована ним компанія Cato Partners відома своїми корпоративними стилями та розробками у сфері бізнесу, здоров'я, спорту, туризму та транспорту. Серед їхніх клієнтів такі відомі бренди як PrimeLife, Britz, Jellis Craig, Insurance Australia Group, Symbion Health, Raffles та інші.

У 1995 році Кен був удостоєний звання першого австралійського почесного доктора дизайну Свінбернського університету. Він також є одним із основних членів Асоціації австралійських письменників та ілюстраторів, членом Американського інституту графічних мистецтв, Інституту дизайну Австралії, Інституту маркетингу Австралії та покровитель Австралійської академії дизайну. Кен також відомий автор і написав багато книг.

BritzIAGPrimelife

Останнє в нашому блозі

Інтернет маркетинг
04.11.2019